:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

Bob (webmaster)   (25.01.-20:19)
PF> Ze zde neni nove PF pada na moji hlavu, nejak jsem se k tomu jeste nedokopal, netrpelivym se omlouvam.
MAPA> Mily Zdenku, kdyby jsi prosel celou tuto stranku az do konce na mapu by jsi narazil tam, kde je uz nekolik let. Ponekud se nam vsak posunula diky vsem oznamenim a zpravam az na zaver stranky.
Živnostník   (25.01.-16:00)
Jenyo, máme pouze Gaba oolong z Tchaiwanu, ale na objednávku můžeme zkusit dodat i málo obvyklé čaje. Je lépe ale využívat mailové korespondence, je to bez takových prodlev, jako tato odpověď - omlouvám se.
PF a mapa - nejlépe se obracet přímo na správce stránek na levé liště, ale poženu to, aby to bylo co nejdřív v rámci možností.
hmm   (21.01.-19:42)
hmmm
Petr   (17.01.-22:20)
2Jenya: No, mají ho v docela dost obchodech, ale pochybuji, že se jedná o originál...Ale zase jsem ho neviděl a neochutnal, takže nemůžu soudit
Zdeněk   (17.01.-18:26)
Dobrý den,
na Vašich stránkách mi chybí odkaz na Vaši pozici na mapě. Ano, kdo chce, ten to třeba na mapy.cz nakonec najde, ale proč zákazníkovi neulehčit cestu k Vám?-)
Jenya   (17.01.-17:49)
Mají ho pouze v pRaze TeaTao....
Petr   (16.01.-21:44)
2Jenya: Dovolím si odpovědět za pana Živnostníka - An Ji Bai Cha je obrovsky kopírovaný čaj, jehož originál je velice těžko sehnatelný a stojí moc peněz, ovšem na ČR trhu se vyskytl jeden prodejce který nabízí originál, a dokonce s ním Čajovna na Sýkorově Mostě spolupracuje, ale jestli ho má momentálně v nabídce? To nevím...
Jenya   (16.01.-15:43)
a nebo máte třeba An Ji Bai Cha?
Zábřeh   (15.01.-21:09)
Dobrý čaj! Bude zde opět nějaké interesantní a vtipné PF do roku 2008?
jenya   (15.01.-15:11)
Dobrý den, prosím Vás máte na skladě zelený čaj s obsahem GABA kyseliny, někde ho nazývají GABA Cha -organic... jinde jsem nalezl i oolong Jin Bai Long s obsahem této kyseliny...Díky
Živnostník   (11.01.-23:06)
Vodní dýmky nemáme.
Tommy   (20.12.-13:43)
Zdravím, nabízíte ve vaší čajovně i vodni dymky?
Lk   (14.12.-13:07)
petr : neoxiduj...už!trošku pokory a že bys napsal, co pěkného nebo veselého jsi v poslední době zažil, jako že by ses podělil. Dej si lázeň, vylouhuj se - to Ti uleví.Mějse.čaj!
Peter   (22.11.-18:36)
Škoda, škoda že už jsem se žařekl že tu nebudu reagovat, ale nedá mi to. Kláro, pan živnostník říká, že nemám odvahu se s ním sejít, tak jsem mu navrhl že bychom si pohovořili, a co dělá? MLČÍ! Já si pořád vyskakuji...Hmm asi jsi nečetla diskuzi celou. Přečti si první a druhý komentář této diskuze, uvidíš rozdíl...
Klára   (22.11.-17:33)
Petře, Petře, živnostník nenadává (narozdíl od tebe), to jen ty pořád vyskakuješ. Myslíš si, že pak budeš větší? Je dobře, že aspoň jeden dovede mlčet - vždyť to i napsal, že na tvé divočení nebude reagovat. Co taky říct na to, když ses chystal zase nadávat na někoho dalšího? Čajem člověk přichází k pokoře, máš dlouhou cestu před sebou. Hlavně už začni.
Petr   (22.11.-17:06)
2Roman: Ne, to není o tom, jestli sis nevšiml tak, pan živnostník furt nadává že se nechci sejít, a když mu to nabídnu (4 dny předem, a navíc 20. byly tyto stránky aktualizovány o vánoční otvírání), tak jednodušše neodpoví, asi se bojí že by se všechno vyjasnilo a utrpělo by jeho ego.
Návštěvy vaší čajovny omezím na minimum (stejně by jste mi zakázal vstup, jako jste to udělal jednomu čajovníkovi), a už do této dizkuse nebudu nijak zasahovat...
Roman   (19.11.-22:27)
Pro Petrra a Živnostníka:Dva zenoví mistři spolu popíjejí čaj. V tom jeden z nich řekne: "V tvém šálku čaje je obsažen celý vesmír." Za chvíli ten druhý svůj šálek převrhne, vylije čaj a zeptá se: "Kde je teď vesmír?" Nato první řekne: "škoda dobrého čaje." A oba se tomu zasmějí.
Petr   (18.11.-13:05)
Nikdy jsem netvrdil, že vím všechno líp, a nevím, koho máte na mysli že ,,tam byl‘‘, ale za příklad uvedu pana Šimsu – v Příběhu čaje mu byl věnován velký prostor pu-erhu, píše o své návštěvě Menghai TF, ale zmastil co se dalo, rád Vám to při mé příští návštěvě (kdy se všechno, jak doufám, vyjasní) ukážu. Budete ve čtvrtek odpoledne v čajovně? Přeji mnoho čajových zážitků, Petr Vilím.
Živnostník   (18.11.-10:53)
Vážený pane Libore, předchozí příspěvky nejsou diskusí, ale naší obranou pomluvám (úmyslné šíření nepravdy s cílem poškodit) a nepodložené odsudky z pomstychtivosti a snahy nás podráždit, jak Váš syn i uvádí. Chybí zde většinou konkrétní skutečnosti, které by se pak daly vyvrátit, a z těch mála uvedených je jasné, že jde o zkreslení (záměna skladování a prezentace, oxidace a fermentace (podrobně o rozdílech mluvil pan Prachař na přednášce, kterou už Váš syn ale neposlouchal, protože "toho o puerech ví dost"), nechuť řešit věci na místě - hned by se poznalo, kde je pravda.Začalo to např. nevhodnou přípravou u DJ (to nebyl názor, ale odsudek bez argumentů), ale náš způsob je jediný ve světě degustátorů používaný, osvědčený desetiletími. Navíc ještě každý čaj na přání degustujících připravujeme ve změkčené variantě, tedy celkem 3 možnosti ochutnávky - podle vlastního rozhodnutí využijí vše nebo jen část. Pokud někdo veřejně napíše, že to je nevhodné, není to názor, ale odsudek a pokud to udělá veřejně, je to pomluva. Nejen že tomu nerozumí, ale snaží se bez uvedení podrobností jen uškodit. Těžko se diskutuje s někým, kdo ví všechno líp. To je pak ztráta času. Lepším zdrojem informací jsou vlastní cesty do čajových zahrad a nebo diskuse s lidmi, kteří tam byli nebo čaje odsud přímo dovážejí (už několik přednášek pro veřejnost). Myslím, že pokud se pokusíte objektivně posoudit úroveň příspěvků (zejména kdo na koho útočí), zjistíte, že jsem Vašemu synovi už věnoval přespříliš času a je na čase toto téma opravdu ukončit. Nechceme nedemokraticky mazat příspěvky, jak je to na internetu běžné, ale nemáte žádné právo na můj volný čas. A pokud Vašemu synovi naše mnohdy nadstandardní péče nestačí, nezbývá než se v rámci svobodného trhu poohlédnout jinam, kde mu lépe vyhoví. My už se s tím budeme muset vyrovnat.
Libor - otec Petra   (17.11.-17:19)
Pití čaje je pro mě svátek a do vaší čajovny chodím velice rád, protože dokážete (všichni pracovníci čajovny) vytvořit výbornou pohodu s velmi dobrou škálou čajů za zády. A jsem si jistý, že v tom budu pokračovat. Vůbec nechci reagovat na vaši odbornou diskusi, protože jediné, čemu trochu rozumím je energetické vychutnávaní čaje čakrami.
Co mě však velmi překvapilo a je pro mě nepochopitelné, je forma vaší odborné diskuse. Mám zato, že jde o souboj a ne vzájemné obohacení se různými pohledy na věc. Myslím si, že když někdo veřejně (na internetu) vyjádří svůj názor, tak se nejedná o pomluvu. Co bych očekával, je jednoduše nabídnout odbornou diskusi bez emocí místo používání útočného tónu, protože ten k čaji podle mě nepatří. Proto navrhuji sejděme se někdy na chvíli společně a o všem si povykládejme, ne konfrontačně, ale se zájmem vzájemně se vyslechnout a obohatit.
S úctou k vaši práci Libor VilímVyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.