:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

Petr   (13.11.-21:00)
Wow, docela mě překvapila vaše ,,nepřátelská'' reakce, tu jsem vážně nečekal. Nenarážím na silný způsob, který se samozřejmě používá i na burzách atd., ale na tu vaši ,,změkčeninu''. Tak jaký čaj mám pít, abych si na něm pochutnal, když silný nálev (mmj. děláte to v testerech nebo ve vašich konvičkách? (z té silné přípravy vždycky odejdu (je mi proti srsti takovýto čaj pít), leč ji respektuji jako správnou))je na objevení všech kladných a záporných vlastností čaje (ovšem nepitelná), a ta druhá příprava je s prominutím ,,na nic''.
A co se týče příprav každého čínského čaje (u wu-longu a pu-erhu to platí dvojnásob), není pochyb o tom, že gong-fu cha, popř. gaiwan jsou ty nejsprávnější...Jestli chcete o tomhle tématu debatovat (např.: že správná (nebo ,,vyhovující'') příprava Čínského čaje je v české půllitrové keramické (glazované) konvičce slévané přes plastové sítko, nezbývá Vám, než přesvědčit miliardu Číňanů+minulé generace o Vaši pravdě. Přeji mnoho úspěchů...
Živnostník   (12.11.-21:53)
U čajů z Darjeelingu je příprava taková, jaká se osvědčila praxí desítek let přímo na plantážích a čajových burzách. Asi Vám nezbude nic jiného, než o té Vaší "jediné správné" metodě přesvědčit stovky špičkových profesionálních degustátorů. Přejeme mnoho úspěchů. Navíc všechny vzorky připravujeme ještě jednou ve změkčené variantě a dvou nálevech, tzn. pokud Vám nestačí ochutnat každý čaj třikrát (při 25 letošních zahradách FF vlastně 75 vzorků) - není Vám patrně pomoci. Škoda že jste od pana Prachaře nenačerpal i něco z jeho pokory k možnostem různých příprav téhož čaje. Patrně je nutné se k tomu propít.
Petr   (12.11.-20:24)
A prej bez čajových moří :-)...Děkuji vám za všechny opravdové Ostravské čajomily že stále pořádáte takovéto ochutnávky a přednášky (doufám že nebyla poslední (tohoto typu, ne DJ, u kterých je mírně řečeno ,,trošku'' nevhodná příprava)), které zdobí už tak skvělou čajovnu. Bylo to super, jen je škoda že jsem nestihl ochutnávku čajů mých nejoblíbenějších - pu-erhů :-(... Přeji mnoho skvělých čajových i nečajových zážitků, Petr Vilím
Daniel   (05.11.-21:51)
Ahoj,tyhle stránky sou fakt super,já osobně čaj miluju a chodím pravidelně do čajovny.Tuhle vaší jsem ještě nenavštívil,tak se to doufám brzy změní.
Živnostník   (02.11.-00:54)
To je spíše otázka na pana Prachaře, ale z logiky přednášky spíše vyplývá, že to bude postupně. Věříme, že to zvládne výborně i bez spousty čajových "moří". Jen připomínáme nezbytnost rezervace místa.
Petr   (01.11.-16:13)
Dobrý den, na vaši degustaci čajů od pana Prachaře určitě přijdu, leč jsem většinu už ochutnal, chtěl jsem se zeptat na přípravu - čaje se budou připravovat postupně nebo pan Prachař přiveze tolik čajových moří?
Peťáček   (30.10.-21:49)
Zdravím všechny u Sýkoráku. Těším se na další navštěvu. A nejen proto, že se blíží čas svátků vánočních a to znamená (doufám, že nejen pro mne) vybrat opět něco skvostného z plného obchůdku čajového nádobí. Z té spousty barev, tvarů a zemí původů. A umocním to čajem. Tak už se těším. A na známé tváře taky. Já
Míša   (30.10.-13:03)
Uctivě zdravím a skláním se před jemně kořeněným humorem, v jakém jsou tyto webovky pojaty. Charakteristika Čajovníků mne přimněla vydávat tak hlasitý smích v prostorách, kde se to nehodí, že jsem se po dlouhé době skoro styděla:-) Děkuji za takové osvěžující místo, jako je Vaše čajovna (znám, občas navštěvuji) a přeji všechno dobré.
Živnostník   (20.10.-22:48)
Vážení anonymní milovníci čaje, ačkoli je zavedeným zvykem na takovéto výkřiky nereagovat, učiníme vyjímku: v době, kdy byla zveřejněna upoutávka na degustaci (před 14 dny), ani po dvou urgencích firma Oxalis na naše požadavky nereagovala, i když jsme je informovali, že už čekáme jen na ně. Odmítli jsme tedy dále otálet. Bude jen dobře, pokud se pan Zelík dozví, jak jeho firma (zaměstnanci?) funguje. Vše je samozřejmě lehce doložitelné z naší korespondence, takže očekáváme Vaši omluvu za dezdůvodné napadání.
milovníci čaje   (19.10.-08:16)
Dobrý den,chtěli jsme k Vám přijet v neděli na ochutnávku,ale rozmysleli jsme si to,proč lžete,že Vám Oxalis nadodal čaje,když už je týden máte,to se nebude panu ing.Zelíkoi líbit až mu to řekneme,co o jeho firmě píšete.Doufám,že se stala jen chyba kterou rychle napravíte.Mějte se
Nikol   (02.10.-17:07)
Zdravím Vás, chtěla bych jen poděkovat za milou obsluhu u Vás. Jeden z vašich Čajovníků mne svou hláškou "Sedněte si kde chcete, mě je to jedno" rozesmál opravdu na dlouhou dobu. Tak díky a zase jednou nashledanou:)
Bob   (20.09.-16:15)
PAVEL> Paklize se sejdem je tomu obvykle v patek, lec pravidelnost v tom neni, nebot se to meni mesic od mesice. Hravat zaciname relativne pozdeji cca 21-22 hod. Kdyz budes mit stesti narazis na nas, pridat se muzes a uvidime.
Pavel   (14.09.-10:22)
Zdravím.Scházejí se v pátek u vás stále hudebníci na různé etnické nástroje ? Myslíte, že bych se mohl přidat s didgeridoo ?
fildoska   (09.09.-21:27)
vypada to tady moc dobre! odkud kupujete? od milcu?
Pavel   (03.09.-08:43)
Též se chci zeptat,jestli bude v září degustace darjellingů ? dík za odpověď
Jirka   (02.09.-14:33)
Zdravím a chci se zeptat,kdy bude degustace second flushů darjeellingů.Bude to v září ?
Živnostník   (28.08.-09:59)
Pro Assama - k čemu je zbytečný dotaz na půjčení vodních dýmek (ještě s pravopisnými chybami), když je nemáme a nikdy mít nebudeme, protože se nám jeví nemorální vydělávat na ničení zdraví hostů. Po odpovědi na mailovou adresu jsme dotaz i reakci vymazali, tak jako to dělají všichni, co je na tom tak nepochopitelného? Asi jste skutečnou cenzuru nezažil...
Assam   (27.08.-11:13)
Dovětek.Vždyť tam nebylo žádné sprosté slovo.
Assam   (27.08.-11:12)
Koukám cenzura.Hmmm
Darjee   (19.06.-01:08)
O tomto čaji se můžete dočíst mnoho na této adrese, doporučuji však přečíst hlavně diskuzi pod článkem, ze které myslím si jasně vyplývá, že jeho zdravotní účinky nekorespondují s titulem, kterým se tento čaj honosí.

(odkaz označte a zkopírujte)
lekarna.cz/hannasaki-caj-spalujici-tuky-4sacky-x-25g/Vyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.