:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

Polidarová   (18.06.-10:06)
Dobrý den,chci se zeptat na složení čaje,který má spalovat tuky-prý? Jmenuje se hannasaki.Děkuji
Bob   (14.06.-02:54)
Vyzva zjevne splnila svuj ucel, takze vracim vysledky zpatky na zaklade posledni reakce pana zivnostnika. Rozhodne zajimava zkusenost. Takze bych timto dane tema uzavrel, nebude-li mit nekdo nutkavou potrebu jeste zareagovat, dekuji za pochopeni.
Daniel   (13.06.-11:58)
Ano Petře, "tabulka má pro něj význam jen orientační, jako zajímavost srovnání vlastního náhledu s ostatními". Bohužel nemohu srovnat, když na prvních místech výsledků je něco, co jsem nehmohl porovnat. Nikde jsem nehodnotil ani nápad ani filosofii degustací. A nebyl jsem na první. O mé anonymitě nemůže být řeč, neb rezervace byly na jméno, přesto reaguji i e-mailem živnostníkovi a žádané tabulky se snad dočkám..
Bob   (13.06.-11:11)
PETR: kdyz uz vynasis vesele soudy, tak bych vzal v potaz, ze
1) ten "kverulant" vyslovil nazor ktery ma vice ucastniku predevsim z 1. kola ochutnavky,
2) nebyl pouze kriticky - navrhl konstruktivni reseni, ktere by ho stalo cas,
3) nevim odkud mas, ze se misto podekovani dostalo jen kritiky - nase opakovana ucast a vlozene penize jsou snad nerelevantni?
4) pokud na zaklade naseho nesouhlasu, ktery jsme se pokusili konstruktivne doresit i osobne pan zivnostnik na celou vec misto reseni zareaguje tim, ze dalsi ochutnavky nebude poradat, protoze kdo nic nedela, nic nezkazi, tak to dela s vedomim toho, ze nas to bude mrzet - a to i ty "kverulanty" - protoze zajem je, kdyby nebyl nebudeme se obtezovat mu to ani rikat, ani nabizet pomoc pri zpracovani vysledku, coz jsme udelali ja i Dany.

Jeden rozpor v hodnoceni vysledku ma tezko tak velkou moc nad tim zda v tom pokracovat nebo ne, takze jsem presvedcen ze skutecne duvody tehle nechuti jsou hlubsi, nez jedna kriticka situace. Ale asi se to tak trochu hodi do kramu...
Petr   (13.06.-09:41)
Vzkaz pro Živnostníka: nenechte se zviklat jedním kverulantem, bylo by škoda v degustacích nepokračovat, neb je to výborný nápad, v našich končinách zcela určitě ojedinělý. I když určitě nepotěší, že za tolik námahy se Vám místo poděkování dostane jen kritiky.
A ohledně výsledků degustace(í)-každý, kdo se zúčastnil, si jistě udělal svoji vlastní představu o kvalitě předvedených čajů a tabulka má pro něj význam jen orientační, jako zajímavost srovnání vlastního náhledu s ostatními. A kdo se degustací nezúčastnil, tomu bude jedno, zda tabulka hodnotí vzorků 19 nebo 25. Filozofií degustací (alespoň se domnívám) je udělat si představu o kvalitě letošních čajů určité charakteristiky nabízených dovozci, a nikoliv mistrovství DJ s absolutním vítězem a výsledkovou listinou.
Živnostník   (12.06.-22:53)
Výsledková souhrná tabulka se vrátí zpět. Až budu mít chvíli času, zašlu výsledek 1. kola separátně Danielovi, pokud ovšem vystoupí z anonymity a pošle svůj mail. (Bez ohledu na cenu - 1. Sikkim, 2. Puttabong, 3. shodně Castleton, Singbulli a Banockburn). Jsem jen krůček od toho, abychom další degustace již nepořádali, protože je to příliš nákladné a vysilující... První SF už jsou na cestě do ČR, raději je asi ochutnáme jen jednoduše my čajovníci. Všem ostatním se omlouváme, ale ...
Daniel   (07.06.-11:40)
S ohledem na fakt, že to asi takhle vnímám jen já, nabízím se na zpracování těchto dvou tabulek.
Daniel   (07.06.-11:20)
Vážený živnostníku, samozřejmě a rád souhlasím s POROVNÁNÍM průměrů známek ve dvou tabulkách, ne však SROVNÁNÍM je do jedné tabulky. Absence několika výborných čajů na první degustaci se prostě do jedné tabulky dostat nedá. Toto je můj soukromý názor. A ještě si myslím, že "Možnost vychutnat dosytosti najednou tolik zástupců Darjeelingu a Nepálu najednou (a za symbolických 180 Kč)" MÁ KAŽDÝ, kdo se o ní dozví :-)
Darjee   (06.06.-17:13)
Můj názor asi taky nebude mít nějakou extra váhu, nicméně se taktéž domnívám, že lepším řešením by bylo výsledky degustace zveřejnit, přesto, že nejsou 100% objektivní.
Bob   (06.06.-16:09)
Tohle je opravdu absurdni - pres sve mensi vyhrady k vypoctu vysledku se zasazuji o zverejeni vysledku at uz jsou jakychkoliv. Prosim ostatni o podporu ci vyjadreni nazoru, memu hlasu ted zrejme nebude ze strany pana zivnostnika prikladana dostatecna vaha.
Živnostník   (04.06.-21:53)
Vyhovuji a pořadí stahuji, byť to byly tři hodiny vysilující práce a nevidím jediný důvod, proč by se nemohly porovnat průměry známek (jako ve škole) ze dvou různých kol - pokud je čaj průměrný, má za 3, ať už je vzorků 19 nebo 25. Každý měl možnost se zúčastnit i druhého kola, každý má i nyní možnost ochutnat nejlepší čaj ze své ochutnávky a pak dle tohoto hodnocení a ví, na čem je. Ale není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem...Možnost vychutnat dosytosti najednou tolik zástupců Darjeelingu a Nepálu najednou (a za symbolických 180 Kč) nemá nikdo jiný v ČR a ani v zahraničí o podobné možnosti nevím. Na žádost kohokoli, kdo nehledá vady za každou cenu, pošlu pořadí (ale celkové, protože každé jiné by bylo matoucí) mailem individuálně.
Daniel   (03.06.-21:31)
Přestože jsou čaje z Nepálu mé velmi oblíbené, ale vzhledem k tomu, že v první degustaci nebyly, domnívám se, že uvedená tabulka namá žádnou vypovídací hodnotu. Buď dejte obě tabulky zvlášť nebo vůbec. Předem za Vaši laskavost děkuji.
Andre   (12.05.-21:28)
Dneska jsem opravdu neměl na tu Vaší superpalačinku chuť, měl jsem totiž 4 palačinky u babči na obed:-).Ale příště si každopádně dám. Jinak jsem rád, že je taková čajovna v mém dosahu.
Niko   (08.05.-13:51)
Před pár měsíci jsem se poprvé dostala do prostředí čajovny díky svým přátelům, se kterými jsem u vás strávila krásné a nezapomenutelné odpoledne. Od té doby jsem u vás sice nebyla(nějak se mnou nikdo nechce jít:( ), ale rozhodně jsem u vás nebyla naposledy. Moc se mi v čajovně líbilo a těším se na další(snad brzkou)návštěvu.Díky. :))
DDD   (12.04.-14:33)
Přeju vám k pěknému vystoupení v pořadu sabotáž. Jen bych tak trošku pozměnil odpověď pana Juřiny. V Číně se puer nazývá černý a u nás tmavý. U nich červený, u nás černý. Ale jinak pěkný pořad
Peťáček   (05.04.-00:23)
Jedna paní povídala, že se na trhu objevil jakýsi podnik podobného druhu i názvu jako čajovny a že prý tam krom čajů mají třeba i hambáče. Prý i kafe by se našlo. Myslím, že si raději udělám výlet z Olomouce a zajedu k Vám. Máte nějakou čajovou nebo konvičkovou novinku? Na kvalitním čaji a na čajovém sortimentu se opravdu nevyplatí šetřit. Těším se až si u vás zase něco vyberu.
cinan   (28.03.-14:35)
tip pro Helmuta - zelený čaj Clever v Bille za 9.90kč 20 nálevových sáčků - to je nášup! Ušetříte za cestu do Číny, sběr a sušení...
Živnostník   (26.03.-00:22)
Helmute, nevěřím, že se dá někde sehnat stejně kvalitní čaj (stejný název ani zdaleka neznamená stejnou kvalitu) za pětinovou cenu. To chce pár konkrétních důkazů, jinak to jsou jen babské tlachy. Většina lidí naopak oceňuje, že nemusí platit poštovné za neurčité zajíce v pytli. U nás každý může čaj před zakoupením ochutnat. A ještě jeden tip: Pokud si zajedete do Číny, čaj si sami nasbíráte a usušíte, nestojí vás ani tu pětinu!
HELMUT   (23.03.-11:59)
To je určitě všechno pravda, ale nedošlo Vám, že dnes koupím kvalitní čaj přes WWW a to za často nesrovnatelnou cenu s Vámi, klidně si jej objednám z ciziny a zaleju si doma vodou...ušetřím u některé sorty tak odhadem 5x.Jinak mám pro kšeft pochopení-jsem také od fochu...Tak Vám přeji hodně penízku pod usmívajícím budhou a hlavně se nikým nenechte "nasrat". Už končím a jdu na WWW hledat další přátelé pohody a ZENU.
Živnostník   (22.03.-16:38)
Helmute, máme prý předraženo téměř vše - ale s Tibetem v Brně máme podobných snad jen 5 % zboží (naše konvičky jsou většinou větší, ale to jaksi uniklo pozornosti), tak kde je to "vše"? Ostrava dychtí po tom, až si obchod otevřete Vy. Jistě budete prodávat i za míň, když budete mít zdarma nájem, vybavení prodejny, nebudete nic platit zaměstnancům, státu a budete to dělat bez nároku na odměnu. Že nás to dřív nenapadlo, když je to tak snadné!Vyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.