:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

bouillet   (01.01.-14:25)
TY JEDEN KOKETO, BRZY SE NA TEBE PŘIJDU PODÍVAT! +++
Živnostník   (31.12.-01:51)
Dosti smutnění, dokonáno jest! Jak je už u nás zvykem, opět v další veselý den - na Silvestra - začíná běžet nová smlouva na prozatímní Čajovnu od Sýkorova mostu. Definitivně padla uvažovaná varianta - výstaviště, pavilon E - a nyní již je jisto - stavíme si hnízdečko v ryze ostravském místě, byť historicky jiné zemi - vile uhlobarona Wilczka na Slezské Ostravě. Okukovat nás tedy můžete na Těšínské ulici 54, což je od naší milé pramáti "U Sykoraku" cca 500 m pěšky. Vydejte se na výlet od čajovny na severovýchod přes technicky dokonalý Sykorak kolem slezskoostravské radnice (secesní bílá budova na dohled od čajovny), dále pak lehce dolů kolem autosalónu Opel směrem k benzince Shell. V dolince před ní po pravé straně pod nádherným červeným bukem objevíte ohromnou hrdou žlutou vilu (bývalý rybářský svaz), v jejichž tepnách již kolotáme. Přestali jsme již být přízemní a povznesli jsme se do výšin prvního patra. Zatím však vrátka otevíráme jen montérkovaným a těm, kteří to bez čaje už nevydrží. Světu se otevřeme prodejnou cca okolo 10. 1., čajovým dýchánkům asi okolo 15. 1. Zeširoka jsme se roztáhli, takže se nemůže stát, že nebudeme mít místo! A další a další budeme postupně budovat a zkrášlovat. Nechcete tak dlouho čekat? Tak to přijďte urychlit vlastní přičinlivostí!
P.S.: Buchtou taky nic nepokazíte...
Bob   (30.12.-01:58)
A je to.
KONEC jedné éry, tak nám držte palce. Díky za Vaši účast, zachovejte nám svou přízeň a veřme, že se štastně shledáme v novém roce na novém místě.
PF 2004
Kamil D.   (29.12.-12:55)
Přeju hodně zdaru při hledání nových prostor. Ikdyž v poslední době Vaši čajovnu moc nenavštěvuju, rád bych se zase někdy na čaj zastavil. A hlavně prosím sdělte, kde si budu moct zakoupit čaj sypaný. Díky
Eva   (28.12.-13:55)
Nezbývá jen doufat, že se najdou alespoň prozatím náhradní prostory..ale Sýkorák je prostě tradice!
Iveta   (27.12.-16:06)
Pozdrav od slečny, která doufá v lepší zítřky a v přežití čajové oázy: Teprve pár měsíců se chodím nechat rozmazlovat a teď se mám vzdát čajíčků, klidu, pohody a roztomilých čajovníků posílajících úsměvy, bonbónky a pohlazení??? Přečetla jsem u vás už pár knížek a ráda bych v tom pokračovala, tak vzývejte čajové bohy a bůžky a zachovejte se, prosím... Úsměv a pohlazení posílá věrná čajomilka.
PETR   (23.12.-16:20)
MOC VÁS VŠECHNY ZDRAVÍM !!! JIŽ SE NEMOHU DOČKAT 29.12. KDY VÁS OPĚT NAVŠTÍVÍME, TAK ALESPOŇ SLEDUJI (SAMOZŘEJMĚ V PRACOVNÍ DOBĚ)VAŠE STRÁNKY, KTERÉ JSOU STEJNĚ FASCINUJÍCÍ, JAKO ATMOSFÉRA U VÁS !!!

VÁŠ VĚRNÝ CTITEL - ČAJPEN
Zicher   (20.12.-16:23)
My Sykorak nedame, radsi ho zbourame (a pak prestehujeme jinam) :o)
Jitulka   (17.12.-11:32)
právě jsem si přečetla informace o zavření vaší - naší čajovny. Ani nevíte, jak je mi to líto. V Ostravě je mnoho čajoven, ale jen v maličké čajovně u Sýkorova mostu jsem se cítila opravdu spokojeně jak s kvalitou čajů a pochutin, tak s bezprostředností a typickým humorem vás všech. Doufám, že se tato situace brzy vyřeší, protože si neumím představit, že bych měla celý jeden rok a snad i víc prožít bez vás. Každopádně mi budete moc chybět a myslím, že Sýkorák bude od ledna vylidněný... Zdravím vás a přeji nádherné prožití svátků vánočních. Vaše Jitule
Lucie   (17.12.-11:26)
Děkuji vám mockrát za odpověď, i když mě rozhodně nepotěšila. Vážně nevím kam budu chodit ve svém volném čase a kdo mi v těžkých chvílích uvaří dobrý čaj a potěší milým úsměvem. V podstatě nemám slov. Natolik mě ta zpráva zarmoutila. Tak si tedy dám po šestileté tradici navštěvovat vaši čajovnu nechtěnou roční pauzu a poté se k vám plna emocí vrátím. A to velmi ráda.
Živnostník   (12.12.-17:02)
Milá Lucie a ostatní, opravdu jsou naše dny sečteny. Obrovitá rekonstrukce již celou budovu zcela zachvátila a my jsme poslední, kteří drží pozice. Je však velmi pravděpodobné, že poslední údery letošního roku budou i naším umíráčkem. Rekonstrukce bude trvat minimálně jeden rok, pak bychom se snad měli vrátit. No a mezi tím? Díky enormním požadavkům na zázemí dle hygienických předpisů by adaptace jiných prostor byla ekonomická sebevražda nebo by pak konvička čaje musela stát minimálně 100 Kč. To nechceme. Takže již dlouho hledáme vhodný náhradní prostor, ale bez valného úspěchu. Takže je možné, že v mezidobí budeme fungovat jen jako prodejna. Nezoufejte však, jakmile bude cokoli jasného a definitivního, nebudeme to tajit a jak zde, tak v čajovně se to dozvíte všemi možnými i nemožnými způsoby. Takže choďte, dokud je kam! To je má odpověď, to je má rada teď. A pokud nám při tom budete držet palce, nějak to dopadne.
Lucie   (10.12.-12:20)
chtěla jsem se zeptat co je pravdy na tom, že se budete stěhovat??Jestli ano, tak bych se ráda dozvěděla kam. Předem děkuji za odpověď.
Zicher   (02.12.-23:07)
Ketulka: No jo, mas pravdu, ja jsem to napsal podle vyslovnosti (viz sekce Cajovnici na tomto webu), timto se Pe-Tu-Linovi i jeho souprave na Gong-Fu Cha omlouvam :o)
Ketulka   (27.11.-14:09)
Jaky Pe-Su-Lin? Teda takhle nehezky se vyjadrovat o takovem hodnem chlapci..
Zicher   (19.11.-23:05)
S Pe-Su-Linovou tchajwanskou kung-fu-cha soupravou a Gao Shanem na vecne casy a nikdy jinak!!! :o)
Bob   (19.11.-01:00)
ROK: Sorry, že ti odpovídám s takovým zpožděním. Obvykle se to vysvětluje při nákupu - naliješ do kalabasy vroucí vodu a lehce lžičkou odstraníš z povrchů různé "cucky". Do kalabasy pak vliješ právě připravený karamel a necháš to odstát několik hodin, třeba přes noc. Tím se zatáhne vniřní povrch a kalabasa je pak nepropustnější. (Karamel spácháš rozpuštěním cukru na mírném ohni za pravidelného míchání, po té zředíš jej 1:1 vroucí vodou - to je důležité nezředěný ti zatuhne a už jej asi nedostaneš ven).
ROK   (06.11.-19:52)
Ahoj, koupil jsem si u Vas Kalabasu, ale nesehnal jsem nikde informace o " zajizdecim ritualu ". Muze mi s tim nekdo pomoci, at to netento ? Diky
Romanka   (15.10.-11:48)
Neznám lepšího způsobu jak strávit volné chvilky v mém každodenním shonu,než posedět nad horkým čajem v tak příjemném prostředí, jaké nabízíte právě Vy a Vaše čajovna. Příjemná obsluha, nejlepší čaje a pochutiny všeho druhu,kterým neodolá žádný mlsný jazýček, to je přesně to, co mi dělá nejlépe v okamžiky kdy není jak zabýt čas.Bohužel takových chvil není mnoho....:(
Luki   (09.10.-14:47)
Ehm, místo práce dočetl jsem vzkazy na nástěnce a nemohu se zbavit chutě "něco" kratičkého přišpendlit, pže jsem nikdy nebyl na lepším místě, než právě u vás na čaji a palačince. Snad jen malá výtka k malinko arogantnímu chování jedné figurky, leč neodradí k další návštěvě... ;)
Honza   (06.10.-12:58)
Pro Lucu chytilovou,mooc milou tichou holčičku,až tu fotku dá ten čajmen na net,budeš slavná!Vyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.