:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

BOB   (08.05.-01:38)
1) Díky laskavosti kamaráda jsme mohli na našem horském putování používat japonskou litinovou konvici a opravdu se ukázala i přes svou váhu jako dělaná pro podobné účely. Konvici lze použít na vařiči, nebo žhavých uhlících, čaj pak připravit v sítku v konvici, takže žadné nádobí navíc třeba není. Kvalita čajů, které jsme pili byla výtečná (no příroda a hory taky udělá své...). Jen ta cena...
Takže díky Vašku...
2) Díky, červenám se :-))) , ja vlastně nic, ono to tak nějak vzniká... jak tak život jde a člověk občas něco plácne, aby řeč nestála...
Budete-li ochotni občas přispět do tvůrčího mlýna svou radou či připomínkou (nejlépe do mailu), budu rád, mé obzory stále potřebují rozšiřovat a i úhly pohledu množit...
markos   (03.05.-23:30)
Skutečně musím pochválit tvůrce stránek Bohumila Prokoše-jeho stránky sleduji pravidelně a stejně jako sránky Agentury Cool jsou zpracovány skutečně profesionálně s mírou vkusu a invencí -blahopřeji
Klara   (03.05.-12:10)
preji krasny kvetnovy den, a mooooc chvalim skvele graficky udelane stranky, ktere se den ze dne zlepsuji, jsou to opravdu jedny z nejvkusnejsich a nejnapaditejsi internetovych stranek, a jen potvrzuji skvelou povest cajovny, kterou vychvaluji kudy chodim. Mejte se krasne Popelka
Bob   (02.05.-15:30)
Zdravim v květnovém měsíci všechny a volám hurá do hor, hurá do přírody. Zasobte se čajem a přetrhněte svá civilizační pouta.... (alespoň na chvíli).
ZICHER: Díky. A novinky budou jen co dozrajou, bude se opět fotit a uvidíme, co na nás jukne ve výsledku z těchto stránek.
Čajový Petr   (01.05.-17:24)
Ahoj. Již více není zapotřebí otálet s mou troškou do vod mlýna čajového, neb i já jsem konečně uspokojen samotnou existencí těchto stránek. Je mi milé vás činiti spokojenými a příjemně naladěnými( dovolím si toto vznésti i za své kolegy v čaji). Odměnou budiž mi hezký pobyt ve vaší společnosti. Příjdte i vy se svou trochou buchet do naší čajovny. Já čajovy Petr.
Lyndon   (29.04.-22:57)
Chej, Pepiczki. Umiecie zmajstrowac w tej waszej knajpie kul herbatke. No, tylko trohe za gorzka ja majstrujecie.
Najlepszy w tym jest ten kelner, co ma gebe jak Bono Vox. Ten robi herbate jak zoladkowe kapki, No, to na razie
Ruch Chorzow forever,
JANUSZ   (29.04.-22:39)
Zdravim vsechny. Jsem uz 28. rokem v Bohuminie, a snazim se, zatim bezvysledne, vypestovat caj na mem balkone v sedmem patre panelaku. Balkon sice smeruje na jih, ale kyzeny uspech se zatim nedostavil. Vim, ze Jules Verne se zabyval myslenkou pestovani caje v Parizi, a Bohumin je francouske metropoli hodne podobny. Prosim odborniky z teto cajove kavarny o radu.
Zicher   (22.04.-10:25)
Teda Bobe, tyhle stranky jsou cim dal lepsejsi, doporucovani caje nahodnym vyberem z nabidky je fakt sikona vecicka, a vyhledavani v prodejnim cajovem nabidniku taky stoji za to, nemene ocenuju rubriku Aktualni nabidka (ze ktere jsem jiz tri cajiky ozkousel a Li Chun mam jeste stale na kolejich :o)). Jedine, co mne trochu mrzi, je fakt, ze uz prakticky nemohu vyuzit doporuceni znamym, neb vsichni mi cajovi znami tyhle stranky jiz vicekrat navstivili. Kazdopadne diky za vsechna velmi pekna vylepseni, jen tak dal, jen houst a vetsi kapky! :o)
Zicher   (20.04.-00:19)
Nazdarek, tak jsem byl dneska na prvnim letosnim Sykorackem fotbalu, a zjistuju, ze kvalitu jsme teda rozhodne neztratili ... Otazka zejmena na fotbalisty: Loni jsme se zabyvali myslenkou turnaje cajoven, co takhle letos v lete neco takoveho uskutecnit? :o)
Mejte se zcajovane!
El Zicher
kiska   (09.04.-21:49)
Zdravim vsecky cajomilovniky:-) Jsem uz ctvrty mesic ve Finsku, kde mimochodem o nakych cajovnach nemaji ani tuseni:-(, a hrozne mi chybi ta supr prijemna atmosfera vasi cajovny... Aspon ze jste na Netu, mooooc hezke stranky - souhlasim s Certikem. Jen tak dal, tesim se na vami pripravene cajicky, jsem tam hned, jak se vratim domu! M.
BOB   (08.04.-15:09)
čertík (26.03.-17:41) - Naštěstí. No, možná kolena?
Vendula (26.03.-17:38) - Díkyyyy. Dušičce se ulevilo a chvála potěšila - inu bylo to až příliš mnoho hodin, takže jsem rád, že jsi našla pochopení pro tuhle naši "klukovinu".
ZICHER - Inu pozná se věrný host, dík, za všechny.
Zicher   (01.04.-19:36)
Gratuluju Sykoracke cajovne k patym narozeninam a preju co nejvice hostu, kteri tam budou tak radi jako ja (ale trochu casteji, z koleji v Praze je to domu daleko :o) ). Mejte se tam krasne a pripijim vam na zdravi cajikem (ktery jsem na Sykoraku koupil pred tremi dny) :o).
El Zicher
čertík   (26.03.-17:41)
stránky jsou to pěkné ,Bobe, ovšem virtualita jen líže paty skutečnosti!!!
T.
Vendula   (26.03.-17:38)
cau bobe
moc se mi to líbí :)), odpouštím ti hodiny a dny, kdy jsem musela být sama doma :(( (bez miláčka)
jen tak dál vendula
Bob   (20.03.-23:16)
PALO: Zasilky čaje jsou možné, nevím jak na Slovensko, to přenechám panu živnostníkovi.
L- prohlédni si dveře do čajovny - myslím, že tam najdeš nejen křestní jméno otce čajovny.
PALO   (20.03.-15:53)
Opäť sa ozývam. Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede. Nešlo však ani tak o to kupíť konvičku - samozrejme pricestujem osobne, ako skôr o možnosť objednať si nejaký zaujímavý čajík, ktorý inde nemajú...PALO
L.   (19.03.-14:03)
Milý pane živnostníku, doufám, že se ám tahle otázka nebude zdát příliš osobní, ale zajímalo by mě Vaše křestní jméno, protže nevím s kým mám tu čest :-) nebo stačí krátký popis Vašeho zeňějšku.Vaše stálá čajofilka L.
Živnostník   (17.03.-01:06)
Tlačen interpelacemi nastupuji na již dnes třetí (snad již nejkratší) směnu - na netu - a doplňuji hlavního sekretáře Boba:
VODNÍ DÝMKY - nad rámec již uvedeného navršuji: Tabák (ať již v jakémkoli zaobalení) byla a je návyková látka, kterou nabízejí na stovkách míst v Ostravě. Nemáme chuť rozšiřovat tuto (zpravidla nepříliš vábnou) řadu jen z důvodu ekonomické výhodnosti. Kvalitní čaj je však dosti nedostatkovým zbožím, proto se propagaci věnujeme ze všech sil. Stejně tak zcela úmyslně vybočujeme z řady pohostinských zařízení a poskytujeme azyl všem nekuřákům, na které se zapomíná. A především si myslíme, že nekouření nepotřebuje žádné "kloudné vysvětlení"... Máme Vás rádi, tak si Vás nebudeme likvidovat karcinogeny, ne? Ve výčtu důvodů by se dalo dlouze pokračovat, ale proč? Nemůžete-li bez kouře vydržet, doporučujeme vyrazit do ulic Ostravy v době inverze - a máte to zadarmo!
ASISTENCE U OBLÉKÁNÍ KABÁTŮ - prostudujete-li si příručky zásad společenského chování, zjistíte, že do kabátu má pomáhat zásadně ten, kdo doprovází. Nikde není tento nárok kladen na obsluhu šatny. Není nás tedy v této oblasti co učit. Starším dámám do kabátu pomáháme odjakživa, pokud se k tomu doprovod nemá, ale setkali jsme se již i s negativními odezvami (Nejsem přece tak stará!). Taktéž je dobré vypozorovat, kolik objednávek, obsluhy,prodejů a dalších činností dělá čajovník v témže okamžiku. Mám dojem, že pokud nás "naučíte" pomáhat do kabátů, budete první, které budou kritizovat pomalost přípravy čajů a pochutin, způsobenou tím, že "obsluha pobývá příliš dlouho v šatně". Tip pro sebevrahy: Zkuste s podobným požadavkem vyrukovat na nějakého číšníka na Stodolní.
PRODEJ NA SLOVENSKO - není to tak jednoduché, jak se zdá. Učiníme-li tak, můžeme očekávat problémy s živnostenským úřadem (prodej do zahraničí), slovenskými hygienickými předpisy (pokud vím, stále platí povinnost atestovat dovážené výrobky - lhostejno, zda jeden či milion), nekonečnými a neúspěšnými reklamacemi rozbitého zboží u České pošty + neúměrné zdražení za poštovné, nedorozuměními při nenaplnění Vašich představ -fotka neřekne vše a co šálky k zobrazené konvici - těch může být několik typů. Navíc vybraná konvička již může být prodaná již nesehnatelná - v obchodě Vám hned můžeme nabídnou alternativy, které zase třeba nafoceny ještě nejsou. Proto prosím, Palo, neberte tato omezení jako naši pohodlnost, ale spíše jako poučení ze zkušeností. I my jezdíme raději sami pro keramiku po celé republice i s exkurzemi po světě. Opravdu se nám zdá, že právě pro Vaši spokojenost je optimální řešení přijet osobně, vždyť konvičku patrně nenakupujete každý den a do Ostravy to snad není tak daleko... Myslíme, že nebudete zklamán (Co když jsou tyhle stránky jen tlachavá propaganda?!?). Je-li však osobní návštěva přílišnou komplikací, zkuste nám prostřednictvím těchto stránek poslat mail (ať nepřeplňujeme prostor nástěnky příliš konkrétně zaměřenými požadavky) s Vaší představou. Pokusíme se učinit zázrak.
OSOBNÍ INFORMACE ČAJOVNÍKŮ - měl jsem dojem, že toto jsou pořád ještě stránky čajovny a ne nějaký erotický klub. To musíte hledat jinde. Nemůžete-li však spát bez údajů o velikosti bot svého vyvoleného, nejlépe se neptat pana živnostníka, ale přímo svého idola (pozn. - buchty máme rádi všichni, tím nic nezkazíte).
Tak zase za měsíc tady nebo denně v čajovně!
L   (15.03.-20:13)
Milá M&H:No koho asi-přece MĚ a kámošky, jelikož jsme stálymi návštěvnicemi...:-))) Ne, samozřejmě mají rádi všechny!!!
Bob   (15.03.-03:41)
Na začátek díky všem za vlídná slova chvály a uznání. Činím tak opět jménem všech čajovníků, jež nemají kdy navštěvovat tyto stránky, neb se vám plně věnují v čajovně, kde se vše skutečně odehrává. Mimo jiné i proto nelze očekávat ze strany aktivních čajovníků odezvy jiné než osobní v čajovně.
LUKÁŠ (28.02.-14:10) - Milý Lukáši, děkujeme (a fkusíme fi fvuj fkus naprafit).
LENKA A ALENKA (01.03.-21:40) Děkuji za všechny nezučastněné za osobitou charakteristiku. Přesto nezoufejte nad nulovou odezvou (jež pramení z toho, že nemohl reagovat nikdo ze zmíněných, neboť tuto nástěnku nenavštívil a dlouho nenavštíví, nemaje přístup k internetu) a zachovejte nám vaši přízeň.
SANDRA (04.03.-20:41) - Tlumočím oficiální stanovisko jež praví: nepodhalovati osobností jednotlivých čajovníků. Obracejte se na pana živnostníka s případnými dotazy na toto téma.
LENKA (13.03.-22:51) - Odepsat, nebylo možno, měl jsem příliš práce a nepochopil jsem co je otázkou. Navíc já osobně jsem neměl na co reagovat ve vašem příspěvku, tudíž jsem reagoval... ...mlčením.
Co se vodních dýmek týče, obraťte se na pana vedoucího, rád vám vysvětlí důvody svého rozhodnutí - snad jen náznakově vyberu několik - čajovna naše čerpá z tradic čínských a japonských a v těch je věci první a poslední ČAJ. Vodní dýmka přichází z arabského světa, který k čaji přistupuje jinak, než se stalo zvykem zde u nás. Kouří-li člověk vodní dýmku, nelze dopravdy vychutnat kouzlo čaje ani jemu, ani jeho okolí. Proto tuto doménu přenechal pan vedoucí jiným čajovnám. Osobně toto cítím stejně, a jsem rád, že mohu přivonět k jemné vůní čaje, aniž by ji přerážel tabakový dým z okolí.
PALO (14.03.-17:33) - Díky, díky, díky. Jaxise asi mohl dočíst v oddílu keramiky, z mnoha důvodů nedoporučujeme zasílání keramiky díky kvalitě služeb České pošty (střepy asi nejsou tvým přáním). Podstatné je i to, že uvedený sortiment na webu je pouze pro představu a pro určité usnadění výběru při osobním nákupu ze stovek konvic v naší čajovně. Nebyl by problém udělat z tohoto i internetový obchod, ale nemá to smysl pro tento sortiment. Nejlépe je navštívít nás a tu svou konvičku si hezky ohmatat a prohlídnout. Tvůj dotaz přesto budu tlumočit na vyšší místa a uvidíme, co se dozvíme.Vyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.