:: Čaj


Nástěnka

Vyjadřete se k těmto stránkám, čajovně a všemu co s námi souvisí, zanechte vzkaz nám či jiným návštěvníkům, máte-li chuť, čas i čím přispět.
My rádi obdržíme onu pověstnou "zpětnou vazbu" například touto cestou a někdo jiný si zase rád přečte Váš názor.
Tedy neváhejte a pište.
DĚKUJEME.

Text nového vzkazu:

Jméno:  Email: 

L.   (19.03.-14:03)
Milý pane živnostníku, doufám, že se ám tahle otázka nebude zdát příliš osobní, ale zajímalo by mě Vaše křestní jméno, protže nevím s kým mám tu čest :-) nebo stačí krátký popis Vašeho zeňějšku.Vaše stálá čajofilka L.
Živnostník   (17.03.-01:06)
Tlačen interpelacemi nastupuji na již dnes třetí (snad již nejkratší) směnu - na netu - a doplňuji hlavního sekretáře Boba:
VODNÍ DÝMKY - nad rámec již uvedeného navršuji: Tabák (ať již v jakémkoli zaobalení) byla a je návyková látka, kterou nabízejí na stovkách míst v Ostravě. Nemáme chuť rozšiřovat tuto (zpravidla nepříliš vábnou) řadu jen z důvodu ekonomické výhodnosti. Kvalitní čaj je však dosti nedostatkovým zbožím, proto se propagaci věnujeme ze všech sil. Stejně tak zcela úmyslně vybočujeme z řady pohostinských zařízení a poskytujeme azyl všem nekuřákům, na které se zapomíná. A především si myslíme, že nekouření nepotřebuje žádné "kloudné vysvětlení"... Máme Vás rádi, tak si Vás nebudeme likvidovat karcinogeny, ne? Ve výčtu důvodů by se dalo dlouze pokračovat, ale proč? Nemůžete-li bez kouře vydržet, doporučujeme vyrazit do ulic Ostravy v době inverze - a máte to zadarmo!
ASISTENCE U OBLÉKÁNÍ KABÁTŮ - prostudujete-li si příručky zásad společenského chování, zjistíte, že do kabátu má pomáhat zásadně ten, kdo doprovází. Nikde není tento nárok kladen na obsluhu šatny. Není nás tedy v této oblasti co učit. Starším dámám do kabátu pomáháme odjakživa, pokud se k tomu doprovod nemá, ale setkali jsme se již i s negativními odezvami (Nejsem přece tak stará!). Taktéž je dobré vypozorovat, kolik objednávek, obsluhy,prodejů a dalších činností dělá čajovník v témže okamžiku. Mám dojem, že pokud nás "naučíte" pomáhat do kabátů, budete první, které budou kritizovat pomalost přípravy čajů a pochutin, způsobenou tím, že "obsluha pobývá příliš dlouho v šatně". Tip pro sebevrahy: Zkuste s podobným požadavkem vyrukovat na nějakého číšníka na Stodolní.
PRODEJ NA SLOVENSKO - není to tak jednoduché, jak se zdá. Učiníme-li tak, můžeme očekávat problémy s živnostenským úřadem (prodej do zahraničí), slovenskými hygienickými předpisy (pokud vím, stále platí povinnost atestovat dovážené výrobky - lhostejno, zda jeden či milion), nekonečnými a neúspěšnými reklamacemi rozbitého zboží u České pošty + neúměrné zdražení za poštovné, nedorozuměními při nenaplnění Vašich představ -fotka neřekne vše a co šálky k zobrazené konvici - těch může být několik typů. Navíc vybraná konvička již může být prodaná již nesehnatelná - v obchodě Vám hned můžeme nabídnou alternativy, které zase třeba nafoceny ještě nejsou. Proto prosím, Palo, neberte tato omezení jako naši pohodlnost, ale spíše jako poučení ze zkušeností. I my jezdíme raději sami pro keramiku po celé republice i s exkurzemi po světě. Opravdu se nám zdá, že právě pro Vaši spokojenost je optimální řešení přijet osobně, vždyť konvičku patrně nenakupujete každý den a do Ostravy to snad není tak daleko... Myslíme, že nebudete zklamán (Co když jsou tyhle stránky jen tlachavá propaganda?!?). Je-li však osobní návštěva přílišnou komplikací, zkuste nám prostřednictvím těchto stránek poslat mail (ať nepřeplňujeme prostor nástěnky příliš konkrétně zaměřenými požadavky) s Vaší představou. Pokusíme se učinit zázrak.
OSOBNÍ INFORMACE ČAJOVNÍKŮ - měl jsem dojem, že toto jsou pořád ještě stránky čajovny a ne nějaký erotický klub. To musíte hledat jinde. Nemůžete-li však spát bez údajů o velikosti bot svého vyvoleného, nejlépe se neptat pana živnostníka, ale přímo svého idola (pozn. - buchty máme rádi všichni, tím nic nezkazíte).
Tak zase za měsíc tady nebo denně v čajovně!
L   (15.03.-20:13)
Milá M&H:No koho asi-přece MĚ a kámošky, jelikož jsme stálymi návštěvnicemi...:-))) Ne, samozřejmě mají rádi všechny!!!
Bob   (15.03.-03:41)
Na začátek díky všem za vlídná slova chvály a uznání. Činím tak opět jménem všech čajovníků, jež nemají kdy navštěvovat tyto stránky, neb se vám plně věnují v čajovně, kde se vše skutečně odehrává. Mimo jiné i proto nelze očekávat ze strany aktivních čajovníků odezvy jiné než osobní v čajovně.
LUKÁŠ (28.02.-14:10) - Milý Lukáši, děkujeme (a fkusíme fi fvuj fkus naprafit).
LENKA A ALENKA (01.03.-21:40) Děkuji za všechny nezučastněné za osobitou charakteristiku. Přesto nezoufejte nad nulovou odezvou (jež pramení z toho, že nemohl reagovat nikdo ze zmíněných, neboť tuto nástěnku nenavštívil a dlouho nenavštíví, nemaje přístup k internetu) a zachovejte nám vaši přízeň.
SANDRA (04.03.-20:41) - Tlumočím oficiální stanovisko jež praví: nepodhalovati osobností jednotlivých čajovníků. Obracejte se na pana živnostníka s případnými dotazy na toto téma.
LENKA (13.03.-22:51) - Odepsat, nebylo možno, měl jsem příliš práce a nepochopil jsem co je otázkou. Navíc já osobně jsem neměl na co reagovat ve vašem příspěvku, tudíž jsem reagoval... ...mlčením.
Co se vodních dýmek týče, obraťte se na pana vedoucího, rád vám vysvětlí důvody svého rozhodnutí - snad jen náznakově vyberu několik - čajovna naše čerpá z tradic čínských a japonských a v těch je věci první a poslední ČAJ. Vodní dýmka přichází z arabského světa, který k čaji přistupuje jinak, než se stalo zvykem zde u nás. Kouří-li člověk vodní dýmku, nelze dopravdy vychutnat kouzlo čaje ani jemu, ani jeho okolí. Proto tuto doménu přenechal pan vedoucí jiným čajovnám. Osobně toto cítím stejně, a jsem rád, že mohu přivonět k jemné vůní čaje, aniž by ji přerážel tabakový dým z okolí.
PALO (14.03.-17:33) - Díky, díky, díky. Jaxise asi mohl dočíst v oddílu keramiky, z mnoha důvodů nedoporučujeme zasílání keramiky díky kvalitě služeb České pošty (střepy asi nejsou tvým přáním). Podstatné je i to, že uvedený sortiment na webu je pouze pro představu a pro určité usnadění výběru při osobním nákupu ze stovek konvic v naší čajovně. Nebyl by problém udělat z tohoto i internetový obchod, ale nemá to smysl pro tento sortiment. Nejlépe je navštívít nás a tu svou konvičku si hezky ohmatat a prohlídnout. Tvůj dotaz přesto budu tlumočit na vyšší místa a uvidíme, co se dozvíme.
M&H   (14.03.-19:35)
No to určitě záleží:)) A koho myslíš že mají L?
Palo   (14.03.-17:33)
Perfektné stránky, skutočne super a povedal by som, že na svetovej úrovni...teda ak nie ste ešte lepší. Stačí sa pozrieť poriadne na nete. S uznaním musím konštatovať, že aj čajová a "keramická" ponuka je bomba. Otázka len znie, či sa dá u Vás nakupovať na dobierku na Slovensko. Firma Dobrá čajovňa s tým má nejaké problémy, tak čo vy? Budete skutočne svetový??? PALO
Lenka   (13.03.-22:51)
Už poněkolikáté píši, že vaše čajovnička (i VY samozřemě) jste fakt SUPER, ale napadlo mě tak, že jediné co tam chybí je VODNÍ DÝMKA-máte pro to nějaké kloudné vysvětlení...:-))))))Taky jsme už dalšího čajovníka naučily pomáhat dámám do kábátu :-)-úspěch.Tak pa a odepisujeteeeee
L   (13.03.-22:43)
Hmmmm,Vy-M&H JE můžete mít nejradši, ale záleží spíš na tom koho mají nejradši ONI,ne?!?!?!?!
M&H   (13.03.-21:27)
Ať si všechny čajofilky říkají co chcou..MY vás máme nejradši!!:)
Sandra   (04.03.-20:41)
Na těchto stránkách by mohlo být více fotek a taky nějaké informace o lidech, kteří v čajovně pracují a předvádějí tak vsém umění vaření čaje. Jestli tyto stránky přibydou o tyhle informace budou skvělé.
Lenka a Alenka   (01.03.-21:40)
Milí bobánci!U těchto pár řádků si nalijeme čistého čaje...:-))) Vaši kutilskou dílnu navštěvujeme poměrně často, proto bychom rády nastínily atmosféru tohoto doupátka!Pro začátek všechny upozorňujeme na velkou škálu čajů a proto jsme si dovolily vybrat pár nejlepších kousků:pro rozehřátí doporučujeme Salep, pro zachování dobré nálady čaj Bora-bora a pro schlazení mysli ledovou "Slivku",na které jsou přímo závislé naše 2 kamarádky (sestry) Niki a Leni.Prsonál nebudeme dlouze vychvalovat, aby nám nezpychli, ale dovolíme si k některým pár poznámek.Tarzan s blod hárem je určitě vášnivý uklízeč, ale také velký gantleman, protože jako jediný obléká dámám kabáty!Náš milý a vždy vtipný "čertík" s bradku nás pokaždé dostane svými hláškami.Nejmladší člen této grupy je podle našich informací nemocný, proto mu přejeme brzké uzdravení.Filozof s lenonkama je vždy vstřícný a pozorný a Muž s vousy halící jeho líc je podle našeho mínění klidný a vyrovnaný.Omlouváme se všem na které jsme zapoměly.Ale pevně doufáme v brzkou odpověď.Pa Lenka a Alenka (Vaše věrné a stále čajovnice:-))
lukáš   (28.02.-14:10)
kluci čajovníci,stránky jsou opravdu nevkusné.Stejně nevkusné, jako Vaše nevybíravé,leckdy až vulgární, chování.O výzdobě interiéru,nabízenému sortimentu,natož o způsobu přípravy a podávání čaje netřeba dlouze se rozepisovat.Mám z toho všeho smíšené pocity a je mi až k pláči...hlavně z toho, že takových míst, jako je Čajovna u Sýkorova mostu, není mnoho.Klobouk dolů, jen tak dál.Chtěl bych ještě dodat, myslím si, že "pan Živnostník" je dobrý člověk, protože čajovna má své kouzlo.Určitě nejsem sám, kdo si to také myslí.Děkuji a brzy nashledanou.
Bob   (25.02.-01:20)
Všem, kteří tak touží spatřiti zde také svou tvář - inu, co není, může být, ale proč tomu tak není?
Protože:
1) tyto fotky nemáme
2) si je některý z čajovníků syslí a neche je půjčit, škrťa.... (uhoďte na něj)
Nezbývá než nám takovou fotku dodat (nejlépe v elektronické podobě na můj email případně email čajovny) a pak se uvidí, zda se uvidí(te zde).
Lenka   (22.02.-18:03)
Souhlasím s kámoškou beruškou!!!!(její sestřenice...)
beruska   (21.02.-21:29)
stranky mate docela v poho, ale chybi tady fotky stalych zakazniku
Zicher   (11.02.-00:24)
2Pavla: Mam na konte 51 cajoven, a Sykorak je u mne na prvnim az druhem miste (spolu s prazskou Cajovnou U cesty), takze "nejlepsi v Ostrave " je slabe slovo :o)
Pavla   (09.02.-20:58)
Čau kluci mate pěkné www stránky konečně se vám neco povedlo, ale mate maly detail (na Vašich fotkách chybime my) Tome doufám že ti chutnala naše chocholada ale snad nam ji brzo vratíš. A ten taxik by jste mohli taky zařídit. JInak jste opravu nejlepši čajovna v Ostravě!!!!!!!!!! Zdravi Vás Vaše čajofilky
DETAIL   (03.02.-19:14)
No, pěkně jste to vykutili. Opravdu pěkně. Skoro jsem už myslel, že práce na téhle stránce zamrzla, no a už je to hotovo a mnohem lepší než jsem čekal. Zvláštní pochvalu si zaslouží sekce keramiky a porcelánu, jelikož by mne ani ve snu nenapadlo, že něco takového vznikne. Zdraví a na další nákupy se těší Detail.
Václav Hapla   (01.02.-12:38)
Je to fajn! Konečně máte plně funkční web, fotky jsou fakt povedené a je dobře, že jste okořenili svým osobitým humorem. Pěkné barevné ladění. Mnoho návštěvníků webu i čajovny přeje VENCLISTUS z Havířova!
Viktorýnová EVa   (25.01.-22:20)
Moc se nám to líbilo, ale chybí tam fotografie stálých opruzů - z našich hor. www.nasehory.czVyhrazujeme si právo na odstranění příspěvků obsahujících nesouvisející informace (spamy, reklamy, apod.),
nebo příspěvky překračující míru našeho vkusu. Děkujeme za pochopení.