:: Čaj


Nabídník čajovny

Vážení zákazníci,

v našem čajovém lístku máte možnost výběru z více než 100 čajů (ještě další je možno ochutnat z obchůdku nebo z příležitostné nabídky). Věříme, že v něm naleznete přesně ten čaj, po kterém Vaše chuťové buňky prahnou.

Pokud jste dosud nikdy nenavštívili žádnou čajovnu nebo si nejste jisti tím, na co máte chuť, dovolujeme si Vám nabídnout pomocnou ruku v podobě jednoduchého návodu. Je pouze třeba si zodpovědět několik otázek:

Chci zelený, částečně fermentovaný, černý či bílý čaj?
Chci čaj přírodní, něčím ovoněný, ochucený, ovocný či bylinný?
Chci čaj z Číny, Tchajwanu, Japonska, Indie, Vietnamu, Nepálu …?
Mám dostatek času na vícenálevový čaj? (= tytéž čajové lístky se zalévají opakovaně)

Na základě svých odpovědí můžete hledat v našem čajovém lístku za pomocí dále uvedeného obsahu. Pokud Vás svým rozsahem neuspokojí, obraťte se na poletující obsluhu nebo navštivte náš obchůdek, kde lze spatřit i ovonět nejen všechny nabízené čaje.

U některých čajů uvádíme, že je připravujeme na několik nálevů, což znamená, že Vám je připravujeme my a vy vždy dostanete pouze konvičku s nálevem (což samozřejmě neznamená, že všechny jsou chuťově stejné). U některých naopak uvádíme, že je podáváme společně s konvičkou horké vody na další zalití, takže další nálevy si připravujete sami. Lze se samozřejmě u obou těchto postupů domluvit na změně přípravy. Neměli byste si nechat ujít požitek z vychutnání druhého popř. i třetího nálevu, protože velice často se stává, že čaje odhalují celistvost svého tajemství až při opakovaném zalití. (Další nálevy jsou samozřejmě již zdarma.)

U některých vysoce kvalitních čajů nabízíme taktéž možnost tradičního popíjení z čínské misky s pokličkou Gai Wan (třeba i pro případ, že by se cena za konvičku zdála vysokou). Pro děti či ty, kteří nejsou natolik vysušení, že by vypili celou konev, nabízíme možnost přípravy polovičního množství za poloviční cenu. Stejná možnost platí, pokud si chcete ochutnat více čajů pro usnadnění výběru při koupi sypaného čaje (ovšem jen pokud to časové možnosti dovolí).

Pokud Vám vyhovuje jiný způsob přípravy čaje nebo více nálevů, než doporučujeme, na vše jsme připraveni. Stačí jen včas sdělit své přání panáčkovi nebo panence v černém.

Denně do 17. hodiny a v neděli po celý den poskytujeme na vše, co je zde uvedeno, 10% slevu. Rozhodující je okamžik zaplacení při odchodu.

Věříme, že toto setkání bude inspirací pro obě strany.
Pokud si budete chtít ukrátit čekání na připravovaný čaj, nakoukněte do našeho obchůdku, kde se před Vámi rozprostře celý svět (a možná i více).

Máte-li vybráno, ťukněte do gongu (bambusových varhan nebo zazvoňte).
Nasloucháme...

Živnostník a čajovníci

»» PDF Nabidník 11/2010 (Adobe PDF, 852kB)

Nabidník v čajovně máme jak v anglickou verzi, tak v Braillově písmu pro nevidomé.